یکی از اصول مهم پایداری زندگی مشترک ، داشتن روابط زناشویی سالم و موفق است که در سلامت جسم و روان زوجین نیز بی تاثیر نیست . اما بعد از گذشت چندین سال از اوایل ازدواج روابط زناشویی بین زن و شوهرها دچار روتین و تکرار می شوند و از هیجان و شور قبلی خود خارج می گردند. راه های زیادی برای جلوگیری از سردی روابط جنسی وجود دارد اما راه پیشنهادی این بخش بسیار موثر بوده و به بهبود روابط زناشویی و جان بخشیدن دوباره به زندگی جنسی کمک می کند.

برای بهبود روابط زناشویی چه کار کنیم؟

راهکارهای موثر در بهبود روابط زناشویی 

انجام روابط جنسی در شرایط غیر عادی و جدید

به دنبال راههایی برای جذاب تر کردن و متنوع تر کردن روابط جنسی باشید و با ایجاد تغییر و تنوع در مکان و زمان و چگونگی نزدیکی و روابط جنسی حس تازگی و جذابیت را به روابط زناشویی بخشید مثلا روابط جنسی خود را در مکانی به جز تخت خواب برقرار نمایید و یا با ایده های رمانتیک همسرتان را غافلگیر کنید و یا یک لباس خواب جدید جذاب بخرید .
برنامه ریزی برای آخر هفته برای تنوع بخشیدن به حال و هوای پر از روزمرگی زندگی زناشویی برنامه ریزی یک سفر دو روزه ی خارج شهر را بریزید و در کنار همسرتان خوش بگذرانید ، گاهی تنها مسئله مهم بودن در کنار هم بودن است .

سفر و خوش گذرانی با همسر برای تنوع در زندگی زناشویی

تجربه های جدید با همسر

تنوع در مدل معاشقه و نزدیکی حس تازگی را به رابطه شما می بخشد و حس تازگی و تنوع و تجربه های جدید باعث افزایش و آزاد سازی دوپامین در مغز می شود که حس هیجان و برانگیختگی را در انسان افزایش می دهد. شما برای تنوع دادن به رابطه خود می توانید با همسرتان یک بازی خنده دار و مفرح انجام دهید یا فیلم ببینیدو یا به سفر بروید.
با ورزش سالم و روی فرم باشید همیشه به ورزش و فعالیت ورزشی بپردازید و یک برنامه غذایی متناسب داشته باشید تا اندامتان از فرم خارج نشود تا از نظر همسرتان مانند روز اول خوش اندام و زیبا باشید . ورزش و فعالیت جسمانی سبب افزایش حوصله و شادابی شما می شود همچنین موجب می شود همیشه زمانی را به برقراری ارتباط جنسی با همسرتان اختصاص دهید .

خوش اندام بودن با ورزش

برای بهبود روابط زناشویی از خودتان شروع کنید

نیازهایتان را کنترل کنید و انتظار نداشته باشید که همسرتان همیشه در اختیار شما باشد . شما باید بدانید تحریکات و شور جنسی شما و همسرتان با شما متفاوت است و هرچه تلاش همسرتان برای فهمیدن شما و بیشتر شود، تلاش شما نیز در درک این تفاوت ها باید افزایش یابد.
تنوع در روابط زناشویی فراموش نکنید اگر روابط جنسیتان تکراری و یکنواخت شده، بهتر است کمی تنوع به این رابطه وارد کنید زیرا مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر روابطش تکراری گردد، از آن دلزده خواهد شد. بنابراین با همسرتان مشورت کنید و برای بهبود روابط جنسی، کمی خلاق باشید و به آن تنوع دهید.

جلوگیری از سرد شدن روابط زناشویی

روش های بهبود و تقویت روابط زناشویی

برای بهبود و تقویت روابط زناشویی یک مکان جدید انتخاب نمایید و یک لباس خواب جدید بپوشید ، به خودتان عطر بزنید و حتما مسائل بهداشتی را رعایت کنید . برای تنوع بد نیست گاهی شما پیشنهاد رابطه جنسی به همسرتان دهید و با او به مهربانی رفتار کنید و از عجله و خشونت هنگام برقراری روابط جنسی دوری کنید. نشانه های عشق و محبت با کلام، نگاه، حرکات و رفتار خود به همسرتان بفهمانید . آرایش و زیبایی را نیز فراموش نکنید زیرا نشانه اهمیت دادن به شریک زندگی خود است.

بهبود روابط زناشویی و آماده سازی روان به همسر خود بفهمانید که رابطه جنسی با او سبب آرامش او می شود و عشق و محبت خود را بیشتربا این عمل به او ثابت کنید و روح معنوی شما نیز با این عمل باید ارضاء شود. برای بهتر شدن ارتباطتان هردو فعالانه رفتارکنید و با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایید. افکار خود را با همسرتان در میان بگذارید و به او فرصتی برای اصلاح و سازگار شدن بدهید .

بهتر شدن روابط زناشویی در زندگی مشترک

در آغوش گرفتن و نوازش همدیگر

بغل کردن و لمس کردن و گرفتن دست یکدیگر، باعث افزایش میزان اکسیتوسین که هورمون فعال کننده گیرنده های عصبی است ، می شود که افزایش این هورمون سبب تحریک سلول های مغز و افزایش میل جنسی می شود.

صحبت درباره روابط جنسی با همسرتان درباره خواسته های جنسی و نیازهایتان و اینکه دوست دارید چه چیزی را با یکدیگر تجربه کنید، با یکدیگر صحبت کنید زیرا اگر خواسته ها و نیازهای جنسی و احساسی خود را با همسرتان مطرح نکنید روابط زناشویی و جنسی شما رفته رفته رو به سردی می نهد. شاید این کار برایتان سخت باشد اما موجب نزدیک شدن بیشتر شما به یکدیگر وتازگی در روابط جنسی و زناشویی می شود .

خواسته ها و نیاز هایتان را بیان کنید

اولویت بندی کنید

با همسرتان برای انجام روابط جنسی برنامه ریزی روزانه و یا هفتگی کنید و آن را انتهای لیست برنامه های خود قرار ندهید و زمان مناسبی را برای این رابطه مهم قرار دهید.

به کشف دوباره خود بپردازید برای جذاب شدن رابطه جنسی به کشفنقاط حساس و لذت بخش بدنخود بپردازید وبه همسرتان بگویید که با لمس کدام یک از نقاط بدنتان لذت بیشتری خواهید برد و شما نیز بهتر است به خواسته های او عمل کنید

www.NamNak.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید